Tallinna Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse tähtaeg läheneb

Veel paar nädalat ehk 21. septembrini on võimalik esitada töid Tallinna Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistlusele. Arhitektuurivõistlusele oodatakse osalema Eesti parimaid arhitekte ja rahvusvahelisi büroosid, võistluse auhinnafondiks on 55 000 eurot.

Eesti Arhitektide Liidu (EAL) direktori Ingrid Maldi sõnul on võistluse vastu huvi olnud suur ning selle tingimuste kohta on saadud päringuid nii Eesti kui rahvusvahelistelt arhitektuuribüroodelt. “Võistlustingimusi on alla laetud 160 korda, neist veidi alla kolmandiku välisarhitektide poolt.“

Arhitektuurivõistluse tulemusena sünnib arhitektuurne lahendus Tallinna Kaubamaja kvartalile, mis omakorda saab olema aluseks Kaubamaja Tallinna müügimaja, kaasaegse Rävala pst büroohoone ning maa-aluse parkla projekteerimisele ning ehitamisele. Detailplaneeringutele vastavalt on uushoonestuse lubatud suletud maapealne brutopind 57 000 m2. Tallinna esinduskaubamaja pind suureneb praegusega võrreldes kuni 2,5 korda.

Arhitektuurivõistluse tingimused on kooskõlastanud nii Tallinna linn kui ka Eesti Arhitektide Liit. Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse žüriisse kuuluvad Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS juhataja Peeter Kütt, AS MSI Grupp juhataja Mati Ivask, Kaubamaja AS juhataja Erkki Laugus, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindajana detailplaneeringute teenistuse direktor Arvo Rikkinen, arhitektid Martin Aunin (EAL), Jaak Huimerind (EAL) ja Peep Jänes (EAL).

Kaubamaja kvartali ehk Gonsiori tn 2/Rävala pst 6 kinnistute uushoonestamise arhitektuurivõistluse kuulutasid 12. juunil välja Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS ja MSI Grupp AS koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ja Eesti Arhitektide Liiduga.

Arhitektuurivõistluse tingimustega saab tutvuda Eesti Arhitektide Liidu veebilehel. 

Võitja kuulutatakse välja novembrikuus. Võidutöö autoriga alustatakse projekteerimisläbirääkimisi, projekti lõplik maksumus selgub peale projekteerimistingimuste kinnitamist. 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Ehituse erilehed