Tulekul õppereis Ugala teatrisse

Ugala teatrimaja on üks väheseid teatrimaju, mis on kuulutatud muinsuskaitsealuseks ehitiseks. Renoveerimise käigus läbis teatrimaja suured muudatused: lammutati ja laoti uuesti Ugala tunnusmärgiks saanud punasest tellisest fassaad; väike saal ehitati ümber 180 kohaliseks black box tüüpi saaliks ja juurde on tekkinud kaks uut saali – keldri- ja kammersaal. Teatrimaja renoveerimine pakkus ka ehitajale enam väljakutseid kui uue hoone ehitamine.

1981. aastast pärineva hoone arhitektuurse lahenduse autorid on arhitektid Irina Raud ja Inga Orav, sisekujunduse autor on Mait Summatavet. Renoveerimiseloo teeb erakordseks see, et samad arhitektid koostasid ka rekonstrueerimisprojekti, mille alusel uuendustöid läbi viidi. Ei juhtu just tihti, et arhitekt saab oma projekteeritud hoonet 35 aasta möödudes uuendada.

Teatrimaja renoveerimisel lähtuti eelkõige soovist säilitada maja atmosfäär ja et uuendused ei hävitaks seda, vaid täiendaksid ning looksid uusi võimalusi. Kõige suurem vahe ehitamisel nõukogude ajal ja tänapäeval, on materjalide kasutamise võimalustes- valik on suur ja palju sõltub arhitekti ning ehitaja oskustest, kuidas neid kasutada. Õppereisil räägivad ainulaadsest ettevõtmisest Irina Raud ja Mait Summatavet.

Kui Riigi Kinnisvara Aktsiaselts kuulutas välja hanke Ugala teatri renoveerimiseks, ei teatud, et maja fassaad oli tunduvalt kehvemas seisus, kui osati arvata. Ehkki fassaadi korrastamine tõi hanke võitjale lisatöid ja RKASle lisakulusid, siis ehitus viibima ei jäänud ja maja valmis tähtajaliselt peale 13 kuulist pingelist ehitusperioodi. Sellest kõnelevad RKAS ehitusjuht Margus Türkson, ehituse projektijuht Priit Hõbejärv ja lammutus- ning ehitustöid teostanud Nordeconi juhatuse liige Priit Luman. 

15. augustil toimuval õppereisil osalejal on võimalus külastada huvitavat äsja renoveeritud hoonet, tutvuda uute tehnoloogiliste lahendustega ja pääseda oma silmaga vaatama põnevat teatri telgitagust.

Pane ennast kirja SIIN.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Harmet otsib UUSI SPETSIALISTE Kumnasse

Harmet OÜ

03. august 2017

Ehituse erilehed