Tallinna linnavalitsus andis Sisekaitseakadeemiale ehitusloa

Tallinna linnavalitsus andis Sisekaitseakadeemiale ehitusloa Piritale uus ja kaasaegse õppekompleksi rajamiseks. Uue õppehoone netopind on ligi 11 000 m2 ja eeldatav maksumus ca 15,6 miljonit eurot. Ehitushange kuulutatakse välja homme ning ehituseni loodetakse jõuda 2017 juulis, teatas linnavalitsus.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaks hoone valmima hiljemalt 2019. aasta alguseks. Koos uue õppehoonega saab akadeemia sama ASTRA meetme toel ka hulga uusi õppevahendeid.

Sisekaitseakadeemia rektori Katri Raigi sõnul on SKA tänulik kõigile koostööpartneritele, kes on aidanud kaasa, et täituks äsja 25-aastaseks saanud akadeemia eluaegne unistus – oma kaasaegne kodu Kase tänaval. Ta lisas, et Tallinna linna poolt väljastatud ehitusluba on üks etapp uue hoonekompleksi rajamise teel. „See loob kindluse alustada ehitushankega ning kui kõik läheb plaanipäraselt, õpivad kadetid juba 2019. aasta alul kaasaegses hoones," ütles Raik.

Eelmise aasta alguses korraldas Sisekaitseakadeemia arhitektuurikonkurssi, et leida parim võimalik variant õppekeskuse arendamiseks Pirital, Kase tänaval. Võitjaks osutus ideekavand Faalanks, mis sai þürii poolehoiu, kuna töös on läbi mõtestatud Sisekaitseakadeemia vajadused ja arvestatud neid nii asendiplaani, ruumistruktuuri, energiatõhususe kui ka arhitektuurse vormi seisukohast, mis peegeldab akadeemia väärtusi. Uude hoonesse on kavandatud spordisaal, õppedepoo, põlemiskatsete demonstratsioonlava ja muud, mida vanades hoonetes polnudki. Oluline on ka sobivus ümbruskonda. Võidutöö asendiplaanis on arvestatud ka akadeemiat ümbritsevate rajatiste, teede ja pääsudega.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder tõdes, et uue ja kaasaegse õppekompleksiga võib juba lähitulevikus paikneda Kase tänaval Baltimaade modernseim õppekompleks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Ehituse erilehed