YIT pidas Mustamäel kortermaja sarikapidu

Eile pidas YIT Ehitus Mustamäe ja Nõmme piiril asuva kaheksakorruselise korterelamu sarikapidu.

Sarikapärja tõi hoone kõrgeimast tipust alla YIT Ehituse projektijuht Kristjan Lood, kelle sõnul on ehitus kulgenud plaanikohaselt. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli ehitajaid kostitada, teatas ettevõte.

Sarikapidu on kogu ehitusprotsessis märgilise tähendusega, kuna hoone on saavutanud oma struktuurse lõppkõrguse. “Kui ehitatavat  hoonet võrrelda  näiteks elusorganismiga, siis sarikapeo hetkeks on paika saanud luud ja kondid – karkass, mis kõike koos hoiab. Edasi toimub närvisüsteemi, verevarustuse ja hingamisteede rajamine, mille vasteks hoones võiks olla näiteks elektrisüsteemid, veevarustus ja ventilatsioon,” tõi Kristjan Lood paralleeli.

Mäepealse 13/2 saab olema uue kuue kortermajaga arendusetapi esimeseks hooneks Mustamäel. Hoone valmib sügisel.

Arhitekt Janno Põldme projekteeritud  elamud on kaheksa maapealse ja ühe maa-aluse korrusega. Ühel kinnistul paikneb maapealses osas kaks hoonet (13/1  ja 13/2 ), mis on omavahel ühendatud maa-aluse parklaga. Hoovis asuvad laste mänguväljak ja puhkeala.

Omapärase lahendusena on korterelamu korrus jagatud kaheks kõrguslikult erinevaks tasapinnaks, millest ühel paikneb 3 ja teisel 1,5m kõrgemal tasapinnal 2 korterit, et tagada elanikele rohkem privaatsust.

Teise kortermaja ehitusega alustatakse juba käesoleval kevadel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed