Aeroc ostis suurima konkurendi

Poorbetoonplokkide tootmine Aeroci tehases Kunda lähedal.
Poorbetoonplokkide tootmine Aeroci tehases Kunda lähedal.

Poorbetoonplokkide tootja Aeroc International AS omandas kontsernilt Viru Keemia Grupp tütarettevõte VKG Plokk OÜ. VKG Plokk toodab samuti poorbetoonplokke ja müüb oma tooteid Roclite kaubamärgi all
Eestis ning ekspordib ka välismaale.

"Otsus müüa kontserni tütarettevõtte VKG Plokk tuleneb eelkõige VKG strateegilisest soovist keskenduda vaid põhitegevusvaldkondadele ehk põlevkivi kaevandamisele ning õli, energia ja soojuse koostootmisele," kommenteeris Viru Keemia Grupi juhatuse aseesimees Meelis Eldermann.

„VKG Plokki ostutehing on oluline samm ettevõtte strateegia elluviimisel, mis aitab tõsta meie konkurentsivõimet Baltikumi plokiturul. VKG Ploki tehase potentsiaali kasutame oma tootmisefektiivsuse tõstmiseks ning tootmismahtude laiendamiseks, jätkates poorbetoontoodete tootmist ja müüki Roclite kaubamärgi all. Aeroc International AS kindlustab selle tehinguga oma positsiooni Põhja-Euroopa suurima poorbetoonitootjana,“ ütles Aeroc International AS juhatuse liige Ivar Sikk.

VKG Plokk kuulus Viru Keemia Grupi koosseisu 2011. aastast ning alates 2012. aasta jaanuarist toodab ettevõte kaubamärgi Roclite nime all uue põlvkonna müüriplokki. VKG Plokis töötab hetkel 58 inimest ning eelmise aasta käive moodustas 3 miljonit eurot. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed