Miks Riito alltöövõtjad pika ninaga jätab?

Riito Ehitusest lahkunud projektijuht Meelis Matt rääkis Äripäevale, miks ettevõttel on kombeks maksta vaid alltöövõtjaile, kes on nõus ka järgmistel objektidel kaasa lööma.

Matti sõnul põhjendas Riito Ehituse endine juhatuse liige Erik Liiv alltöövõtjatele maksmata jätmist vaatamata sellele, et tööd on korrektselt lõpetatud, asjaoluga, et ettevõttel ei ole raha.

"Põhjendused jäid nendesse raamidesse, et raha ei ole. Kui mõne teise objekti rahad tulevad, siis maksavad. Samas objektid, millega mina tegelesin, olid üldjuhul rahavoogude mõttes plussis ja kõik arved said tasutud, välja arvatud minu viimane objekt Riitos. Eks nad tõid ettekäändeks teisi objekte. Neid rahasid ei võetud objektipõhiselt, vaadati tervikut," rääkis Matt.

"Loomulikult need asjad on sihilikult tehtud, et võta uus objekt ja maksame vanad ära. Riitol on vaja tööressurssi, mida neil ehitusturul napib. Sihilikult maksmata jätmine… Sellega on nii ja naa. Keegi kogemata maksmata ei jäta, aga kas see tuleb ressursipuudusest või lihtsalt pahatahtlikkusest, ei oska ma öelda," sõnas ta.

Loe täispikkuses intervjuud Äripäevast. 

Vaata ka

Riito saneerimine küsimärgi all

Facio Ehituse pankrotimenetlus rauges

Toomas Tromp: ma pole pätt ega kaabakas

Facio vanad kombed uues kehas

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Endover otsib ehituse projektijuhti

Endover KVB OÜ

30. aprill 2018

EVOPIPES otsib MÜÜGIINSENERI

SIA EVOPIPES

01. mai 2018

Endover otsib eriosade ehitustööde projektijuhti

Endover KVB OÜ

30. aprill 2018

Ehituse erilehed