Riik valmistub Mereakadeemia kõrvalala müügiks

Mustakivi tee 23
Mustakivi tee 23 parkivate veokitega

Vahetult enne jõulupühi algatatud detailplaneeringuga Mustakivi tee 23 arendusala otse Endoveri Vega nimelise arendusprojekti ehk endise Mereakadeemia hoone kõrval võib peagi müüki tulla.

Tallinna linnavalitsus algatas Maa-ameti taotlusel Mustakivi tee 23 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise 21. detsembril, et luua sinna võimalused ärihoonete, korterelamute ja ühiskondlike hoonete ehitamiseks.

Järelpärimisest Maa-ametisse selgus, et selline taotlus detailplaneeringu algatamiseks on pigem erandlik kui igapäevane. Maa-amet teeb selliseid ettepanekuid siis, kui tundub mõistlik planeeringuga riigimaa väärtust terviklahendusega tõsta. Küll aga on tavaline, et Maa-ametit kaasatakse suurematesse planeeringualade menetlustesse. Praeguse seisuga Maa-ametil Mustakivi tee 23 planeeringu koostamiseks raha eelarves ette nähtud ei ole ja ilmselt pannakse kinnistu müüki.

Planeeritava Tondiraba arendusala suurus on 13,94 hektarit. Detailplaneeringuga soovitakse kavandada alale kuni kaheksakorruselised hooned. Arendusala asub Rahu tee, Mustakivi tee, Laagna tee ja Varraku tänava vahelisel alal. Põhjas ja idas külgneb planeeritav maa-ala elamualadega, mida eraldab planeeritavast alast põhjas perspektiivse Rahu tee koridor ja idas Mustakivi tee. Lõunas piirneb planeeritav ala areneva ärilinnakuga ning läänes puhke- ja rekreatsioonialade ja ehitatava golfikeskusega. Detailplaneeringuga hõlmatud ala on käesoleval ajal osaliselt kõrghaljastusega kaetud haljasala ning osa alast on kasutuses parklana.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed