Maa-aluste käikude kohale rajati Eesti esimene nutiladu

Maa-aluste käikude kohale rajati Eesti esimene nutiladu
Maa-aluste käikude kohale rajati Eesti esimene nutiladu

Tänassilma Tehnopargis valmis uudne 33 laoruumiga väikeladude kompleks Kookon. Selle ehitamise tegi keeruliseks asukoht Peeter Esimese ajal rajatud maa-aluste käikude kohal.

Kookoni asutaja Rait Minumetsa sõnul sõnul oli ehitus keeruline, kuna kompleksi alla jääb Peeter Suure merekindluse osana rajatud 3 km pikkune maa-alune käikude süsteem, kuhu nõukogude ajal ehitati ka viie maa-aluse korrusega ning arvatavalt poolest tuhandest ruumist koosnev õhuseirekeskus. “Nõukogude ajal ehitatud käikudega kaasnesid projekteerimisel ning ehitusloa taotlemisel eritingimused, mida pidime ehitusprotsessis arvesse võtma. Sellest tulenevalt on laokompleks näiteks L-tähe kujuline, mitte neljakandiline nagu esialgu soovitud,” selgitas Minumets.

Kookoni laokompleksi moodustavad 33 eraldiseisvat laoruumi, mis jäävad pindalalt 20-146m2 vahemikku. Tegemist on Miinumetsa sõnul uuendusliku lahendusega nii Eestis kui lähiriikides, kuna laoruumide opereerimist on võimalik hallata mobiilirakenduse kaudu.

Tänassilma Tehnopargi laokompleks on esimene kolmest Tallinnasse loodavast nutiladude kompleksist – teine nutiladu rajatakse Tallinna lennujaama lähedusse Suur-Sõjamäele ning kolmas Mustamäele.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed