Vaata pilte: superministeerium jõudis sarikapeoni

Täna peeti Tallinnas ministeeriumide ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Sarikapärja tõid 60 meetri kõrguselt hoone katuselt alla Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Urmas Somelar, OÜ Fund Ehitus tegevdirektor Eiki Rump ja Rahandusministeeriumi haldusosakonna juhataja Merilin-Siret Sahku.

Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid söögi ja napsiga, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. 

RKAS sõlmis 2014. aasta novembris ministeeriumide ühishoone rajamiseks ehitustööde kontsessiooni lepingu osaühinguga 2Torni, kes rajab riigiasutustele kaasaegse, energiasäästliku ja optimeeritud pinnakasutusega büroohoone. Ühishoone võimaldab riigil era- ja avaliku sektori koostöös kümne aasta jooksul kokku hoida ligi seitse miljonit eurot.

Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ning Justiitsministeeriumi ühishoone ehitatakse Tallinnasse Suur-Ameerika 1 ja Väike-Ameerika 2 kinnistule Rahandusministeeriumi endise hoone asemele.

Seni ministeeriumide kasutuses olev ligi 20 000 ruutmeetrit ebaefektiivselt kasutatud ja kõrge energiatarbega büroopind  väheneb 16 000 ruutmeetrini. Hoone valmides väheneb ministeeriumide kasutatav pind umbes 20% ning energiatarve väheneb ligi 70% võrra. RKASi eesmärk on suurendada riigi kinnisvara kasutamise efektiivsust ja selle üks olulisemaid eesmärke on mahu vähendamine.

Ühishoone ehitustööd kestavad kuni 2017. aasta suveni.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed