Favori tootmishoone ehitus käib läbi mudeli

Vardo Loks
Maru Ehituse Loovälja tehnopargi kinnisvaraarenduse projektijuht Vardo Loks...

Septembri lõpus nurgakivitseremooniat pidanud AS Favori uus tootmis- ja büroohoone on modelleeritud mudelis ning mudeliga on ehitaja ja konstrueerija, AS Maru Ehitus liitnud ka ehitusplatsil ajajuhtimise.

Favori 13 400 ruutmeetrine büroo- ja tootmishoone rajatakse Jõelähtme vallas, Peterburi Maantee ääres asuvasse Maru Ehitus arendatavasse Loovälja Tehnoparki ning see valmib 2017. aasta juuniks.

Tööd objektil algasid käesoleva aasta juunis ning kuna ehitusplats asub paepinnasel, kestis Maru Ehituse projektimeeskonna sõnul ehitussüvendi rajamine ligi kaks kuud. Samas on välja lõhutud paekivi kvaliteetne – materjal käis läbi laborist, tunnistati kvaliteetseks ning seda on kasutatud vastavasse fraktsiooni purustatuna ka ehitusplatsil.

Praeguseks hetkeks on ehitusplatsil pinnasetööd lõpetatud, rajatud on vundamendid, paigaldatud karkassipostid ja toimub katusefermide montaaþ. Samaaegselt toimub ka kontoriosa seinte ladumine ja vahelaepaneelide paigaldus.

Talveks planeeritakse ehitustöödel karp kinni saada ning juba oktoobris lõpetatakse asfalteerimistööd.

Maru Ehituse Loovälja tehnopargi kinnisvaraarenduse projektijuht Vardo Loks märgib, et 2010. aastal soetatud krunt Loovälja Tehnopargi jaoks on Maru kontsernile väärtuslik leid, hea nähtavuse ja juurdepääsuga esimeses frondis. „Favori tootmishoone on tehnopargi esimene tootmishoone, mis asub vahetult Peterburi maantee ääres ning mille juures pööratakse keskmisest tööstushoonest enam tähelepanu ka nii sise- kui välisarhitektuurile,” kinnitab Loks.

Ehitusinfo modelleerimiseks on kasutatud 3D mudelit, projekteerijaks Ain Koit Arhitektuuribüroo ning konstruktoriteks Maru Ehituse spetsialistid. Loodud mudelisse on lisatud ka ehitusinfo ning kõik jooksvad projektimuudatused käivad läbi selle. Lisaks ehitusinfole on Maru meeskond esmakordselt liitnud mudeliga ka „ajajuhtmise” ehitusplatsil, mis võimaldab tehtud tööde mahtu ja järjekorda läbi mudeli ülevaatlikult hallata.

Pikemalt loe Favori tootmis- ja büroohoone ehitusest käesoleval aastal edaspidi ajakirjast Ehitaja.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Ehituse erilehed