Merko ja KMG alustasid Ülemiste trammitee ehitust

Trammitee ehitus Pärnu maanteel.
Trammitee ehitus Pärnu maanteel.

Vastavalt Tallinna Linnatranspordi AS ja AS Merko Ehitus Eesti ning KMG Inseneriehituse AS vahel sõlmitud lepingule algasid tööd 4. trammiliini pikendamiseks Tallinna lennujaamani.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul komplitseerib umbes 700 meetri pikkuse rööbastee lõigu ehitamist vajadus viia see läbi raudtee ja Suur-Sõjamäe tänava alt. „Oleme silmitsi tõsiste insenertehniliste probleemidega, kuidas tagada ehituse ajaks rongide plaanipärane liiklus. See muudab kogu ettevõtmise aeganõudvaks ja kalliks, ent tulemuseks on Tallinnale täiesti uudne lahendus raudtee ja trammitee kahetasandilisest ristumisest,“ selgitas Tamm pressiteates. 

Trammitee pikendus algab Peterburi maantee äärde rajatud pöördekanjonist, kulgeb tunnelis raudtee ja Suur-Sõjamäe tänava  alt läbi, jõuab süvendis tõustes alates Keevise tänavast taas maapinnale ning lõpeb tagasipöörderingiga lennujaama  juures. Pärast trammitee valmimist on Tallinna lennujaam ühenduse poolest kesklinnaga üks mugavamaid terves Euroopas.

Tööd lähevad maksma umbes 11,5 miljonit eurot ning lõpetatakse hiljemalt 2017. aasta novembris.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed