Riik panustab haridushoonete energiasäästule 332 000 eurot

Kristen Michal
Kristen Michal

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal allkirjastas eelmisel nädalal käskkirja, millega riik toetab täiendavalt 322 000 euroga viie ühiskondliku hoone energiasäästlikumaks muutmist.

Eesti-Šveitsi koostööprogrammist rahastatakse Rakvere lasteaeda „Rohuaia“, Haapsalu lasteaeda „Vikerkaar“, Alu hariduskeskust ning Väätsa põhikooli ja eakate kodu, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Kokku maksab „Energiasäästu suurendamise avalikes hoonetes ning uute ehitusstandardite väljatöötamise projekt“ ca 7 miljonit eurot, millest 5,86 miljonit tuleb Šveitsi ning 1,14 miljonit eurot omafinantseeringuna Eesti poolt.

Alates 2019. aastast peavad kõik uued Eestis ehitatavad avaliku sektori hooned olema liginullenergia lahendusega ning aastaks 2021 peavad seda olema ka kõik teised rajatavad hooned.

Liginullenergiahooned pakuvad tavaliste hoonetega võrreldes märgatavalt väiksemat küttekulu. Keskmise 75 ruutmeetri suuruse korteri puhul on liginullenergia lahendusega küttekulu umbes 45 protsenti väiksem kui ehitades praegu kehtiva miinimumstandardi alusel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2017

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

DEROSSI OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. november 2017

HILTI is looking for a SALES REPRESENTATIVE

Manpower OÜ

03. november 2017

Ehituse erilehed