Soomes on renoveerimisbuum

Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne

Iga teisel korteriühistul on käimas renoveerimishange, vahendab Soome Yle. Sellise suure mahu juures on kinnisvaraettevõtjate liidu sõnul rahastus probleemid vaid üksikutel.

Soomes ennustatakse lähiajal ehitusvaldkonnas tööhõive paranemist, milles on oluline roll just renoveerimisel. Põhjanaabrite kinnisvaraettevõtjate liidu renoveerimisbaromeeter näitab, et iga teine korteriühistu plaanib või on käima lükanud renoveerimisprojekti, kuid kehv riiklik majandusseis võib hoogu veidi aeglustada.

Renoveerimislaenude keskmine marginaal on pidevalt langenud ning üle poolte laenude on ka kindlustatud. Vähemuses on need rahastus mudelid, kus raha on kogutud ette.

Kevadel läbi viidud uuringust selgus, et kõige enam vajavad korterid renoveerimise käigus vee- ja kanalisatsioonitorustike ning fassaadide vahetust. Samuti vajavad vahetust või uuendust kortermajade hoovi taristu.

Praegu on kõige aktiivsem renoveerimisprojektide realiseerimise piirkond just Lõuna-Soomes. Ida- ja Lääne-Soomes on kasvutempo veidi aeglasem. Põhja-Soomes on takistuseks muutunud just rahastus pool.

Kuigi soomlased on prognoosides ettevaatlikud, julgevad nad renoveerimisturul tõusu näha pealinnas Helsingis.

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed