Michal: Talinn-Tartu maantee neljarealine projekt jätkub lähitulevikus

Neljarealine teelõik Tallinn-Tartu maanteel
Neljarealine teelõik Tallinn-Tartu maanteel

Valitsus plaanib jätkata Tallinn-Tartu maantee neljarealiseks ehitamisega. Hetkel on laual plaan Kose-Mäo teelõigu neljarajaliseks ehitamine aastaks 2022. Esialgsete hinnangute põhjal läheks see maksma ligii 170 miljonit eurot.

"Lühidalt on plaan selline, et vaadata välja optimaalne ehitusviis ja see oligi see, milles enamik valitsuskabinetis me arutasime analüüsi. Kava oligi, et see ehitus võiks toimuda aastatel 2018 - 2022," rääkis Majandus- ja taristuminister Kristen Michal Aktuaalse Kaamera intervjuus.

"Ehitus toimuks lõiguti, mis eeldab seda, et sel aastal me peaksime jõudma põhimõtteliste otsusteni ja seejärel saaks hakata hankeid ja kõike muud tegema," lisas Michal.

Michali sõnul rahastatakse projekti riigieelarvest ning selleks on arvestatud nii teehoiu kava. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) roll ongi üle vaadata teehoiu kava ning analüüsida, kui suures mahus saab sealseid vahendeid kasutada. Teine osa tuleb siis riigieelarve strateegiast, mida arutatakse märtsis, kus vaadatakse üle, millised võimalused eesootavate investeeringute tarbeks. Seejärel tehakse lõplik otsus.

Michali sõnul on keeruline sellise suure projekti jaoks raha välja võtta olemasolevast teedele arvestatud kulutustest. Kuid valitsus püüab seda teha, üle vaadata, mis võimalused on, sest tuleb mõista, et palju sõltub sellest, mis on riigieelarve võimalused lähiaastatel. Maanteeameti eelarve koos võõrvahenditega on Michali sõnul suurusjärgus 250 miljonit eurot aastas. 

Kas mitte liiga ambitsioonikas projekt?

"Kokkuvõttes, teedeehitus arvestabki nii või teisiti teatavat tulevikuperspektiivi. Kui vaatame Tallinn-Tartu maanteed kuni Mäoni, siis täna on liiklussagedus seal väiksem kui üldjuhul peaks olema neljarajalise tee rajamiseks. Aga tulevases perspektiivis peaks see ikkagi jõudma suurusjärku, kus see on ikkagi 14 000-20 000 liiklejat," lisas minister.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Eesti Energia otsib EHITUSE PROJEKTIJUHTI

Eesti Energia AS

06. juuni 2016

Harku Vallavalitsus otsib ARHITEKTI

Harku Vallavalitsus

01. juuni 2016

Äripäev otsib KONVERENTSIDE PROGRAMMIJUHTI

Äripäev AS

07. juuni 2016

Ehituse erilehed