Puitmajade tootjad said aasta eksporditeo tiitli

Eesti Puitmajaliidu ja Matek AS juhatuse esimees Sven Mats
Eesti Puitmajaliidu ja Matek AS juhatuse esimees Sven Mats

2015. aastal jõudsalt ekspordimahte kasvatanud ja uutele turgudele laienenud Eesti puitmajade tootjad pälvisid KredEx Krediidikindlustuse aasta eksporditeo tiitli.

2015. aasta lõpus otsustas KredEx Krediidikindlustus tunnustada aasta eksporditeo tiitliga mitte ettevõtet, vaid ärisektorit.

„Eestis toodetud puitmajade eksportimine on olnud väga edukas ning see on kujunenud kiiresti kasvavaks  ärisektoriks. Ekspordi müügikäibe poolest on Eesti Euroopas suurim puitmajade tootja. Soovime eksporditeo andmisega puitmajatootjatele tunnustada nende senist tegevust ning anda hoogu uute eesmärkide seadmisel,“ ütles KredExi esindaja Meelis Tambla auhinna üleandmisel.

Mats: Puitmaja sektor Eesti visiitkaart

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimehe Sven Matsi sõnul hindavad puitmajade tootjad antud tunnustust väga kõrgelt.

„Meil on hea meel, et meie tegemisi on märgatud ning seda on tunnustatud. Usun, et antud sektorit on põhjust pidada üheks Eesti visiitkaardiks. Eesti puitmajade kogumüügist ligi 85% eksporditakse ja suurem osa ettevõtetest annab tööd regionaalselt üle Eesti paiknevates tootmisüksustes. Lisaks rahvuslikule kapitalile omab sektor olulist tähtsust ka maapiirkondades tööandjana. Antud tunnustus annab jõudu järgmiste eesmärkide seadmiseks,“ ütles Mats.

KredEx Krediidikindlustus maandab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid ostjariske ja aitab kaasa ettevõtete laienemisel uutele eksportturgudele. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

M-Partner HR otsib EHITUSE OBJEKTIJUHTI

M-Partner HR OÜ

28. detsember 2016

M-Partner HR otsib EHITUSE PROJEKTIJUHTI

M-Partner HR OÜ

28. detsember 2016

M-Partner HR otsib VÄLISELEKTRIVÕRKUDE PROJEKTEERIJAT

M-Partner HR OÜ

10. detsember 2016

Ehituse erilehed