Kaasaja arhitektuur armastab endiselt klaaspinda, inimesed armastavad avaraid vaateid. Suurte klaaspindade kasutamine aga tähendab sageli ka suuremaid energiatarbimisi ning lõppkokkuvõttes kulusid hoone kasutajale. Teadlased on aga avastanud, kuidas see enda kasuks tööle panna.

- Foto: Michigan University
Uued ideed Eesti Ehituskonverentsilt
3. detsembril toimub Tallinnas Swissotelis Eesti Ehituskonverents kus toome lavale nii Eesti kui ka Soome esindajad, kes räägivad, kumb riik on liginullenergiaehituses hetkel teistest ees.
Lisaks kuuleb kuidas sündis uue äri prototüüp 48 tunniga ja saab kohtuda parimate Eesti ehitusettevõtjate juhtide ja otsustajatega.
Huvi päikesepaneelide vastu kasvab suure hooga nii väikeste kui ka suurte hoonete puhul. Kuid nende kasutamine piirab sageli arhitektuurilist lahendust. Michigani Ülikooli insenerid aga töötavad selle nimel, et muuta päikesepaneelid läbipaistvaks, painduvaks ja kergemaks.
Esimesed prototüübid on juba valmis. See tähendab seda, et tulevikus võivad aknatootjad olla samahästi ka päikesepaneelide tootjad ning astuda sammu lähemale mitte ainult liginullenergia ehitusele vaid aktiivhoonete ehitamisele.
Vaata videost, kuidas läbipaistad aken-päikesepaneelideni jõuti ja kuidas need töötavad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui varem on räägitud akendest, mis elektrit toodavad, siis hollandlased said valmis jalgratta teelõigu, mille päikesepaneelidest saadavast energiast piisab kolmele elumajale elektri tootmiseks.
Tänapäevases arhitektuuris ei ole fassaad enam pelgalt hoone „nägu“, vaid osa selle identiteedist. Disain, vastupidavus ja jätkusuutlikkus on saanud võrdväärseteks väärtusteks. Ruukki disainprofiilid koos uute GreenCoat Pural BT pinnakatetega pakuvad arhitektidele ja arendajatele võimalust luua kestvaid, esteetilisi ja keskkonnasõbralikke fassaade.