Porto Franco investorid eelistavad projekteerida eestlastega

Kadarik Tüür Arhitektid töö "Tectonicum”
Kadarik Tüür Arhitektid töö "Tectonicum”

Tallinna Admiraliteedi alale kavandatava Porto Franco kaubandus- ja bürookeskuse investorite eelistus on jõuda projekteerimislepinguni aritektuurikonkursil teise koha saanud töö “Tectonicum” autoritega Eesti arhitektuurbüroost Kadarik Tüür Arhitektid (KTA), teatas Porto Franco tegevjuht Aldo Dapon.

Daponi sõnul on läbirääkimised KTA-ga juba alanud ning lepinguni loodetakse jõuda lähiajal. “Investorite otsuse aluseks olid Kadarik Tüür Arhitektide kogemused Tartu Uue Kaubamaja arhitektidena ning Porto Franco arhitektuurivõistluse žüriis nii EAL-i arhitektide kui ka teiste liikmete hinnang, millega tunnistati Kadarik Tüür Arhitektide töö konkursi parimaks Eesti arhitektide tööks,” märkis ta.

Daponi hinnangul oli kõik konkursi finaali jõudnud tööd väärikad ning igaühes neist oli elemente, mis vääriksid lõpp-projektis kasutamist. Arhitektuurikonkursil esitatud lahendused on tema sõnul eelkõige selleks, et nende põhjal valida partner, kes suudab valmistada ette kvaliteetse ehitusprojekti. “Täna on meie eesmärk jõuda projekteerimislepinguni pädeva ja võimeka partneriga, kes suudaks Porto Francole luua nii arhitektuuriliselt kui funktsionaalselt hea projekti, mis arvestab linnaruumi vajadustega, ” kinnitas ta.

Ükski esitatud võistlustöödest ei olnud Daponi sõnul valmis ehitusprojekt ning kõigiga neist peaks edasi töötama. “Töötav lahendus sünnib aga arvestades nii arhitektide, rentnike, linnaplaneerijate, arendajate kui investorite arvamusi. Reaalsus on ka see, et enamasti need sajaprotsendiliselt kokku ei lange. Otsime kompromisse ja otsus langetatakse demokraatlikult.”

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed