Algas „Aasta Puitehitis 2015“ konkurss

Aasta Puitehitis 2014 – Eikla Klubi, arhitekt Sten
Aasta Puitehitis 2014 – Eikla Klubi, arhitekt Sten

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab Puuinfo programmi raames sel aastal juba 13. korda „Aasta puitehitise“ võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi ehitisi, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses toimunud parimal võimalikul viisil arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes.

Võistlusele võib esitada ehitisi (hooneid ja rajatisi) või ehitiste gruppe mis saavad valmis hiljemalt 30.09.2015 ning mida ei ole aasta puitehitise võistlusele varasemalt esitatud. Võistlusele esitatavad ehitised võivad olla valminud ka varasematel aastatel. Puidule omane ilmastikus muutumine võib osutuda põnevaks ja võluvaks just aastate pärast.

Peaauhinnale kandideeriv ehitis peab olema ehitatud Eestisse, eriauhindadele võib esitada ka ehitisi, mis on ehitatud Eesti arhitektide poolt väljapoole Eestit.

Aasta puitehitise tiitel antakse ehitisele, mis vastab kõige paremini konkursi eesmärkidele ning kus puit on domineerivaks materjaliks. Valimisel võetakse aluseks hoone või rajatise arhitektuurset ja konstruktiivset lahendust, sotsiaalset konteksti, puitmaterjali kasutust, ehitustehnilist kvaliteeti ja uuendusmeelsust.

Võistlustöid hindab žürii, koosseisus:

Peeter Pere – arhitekt, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees;
Sten Ader – arhitekt, SKAD arhitektid OÜ, „Aasta puitehitis 2009 ja 2014“ peaauhinna võitja;
Epp Lankots – arhitektuuriajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia, DOCOMOMO Eesti töögrupi esimees;
Targo Kalamees – ehitusinsener, Eesti Ehitusinseneride Liit, Tallinna Tehnikaülikooli Ehitusteaduskonna professor ja õppetooli juhataja;
Margus Sarmet – ehitusinsener, Riigi Kinnisvara AS Teadus- ja arendusosakonna juhataja;
Henrik Välja – Puuinfo/Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed