Täna astus Maanteeameti juhi kohale pikaaegselt ehitussektoris tegutsenud ja mitmeid ehitusfirmasid juhtinud Priit Sauk. Ehitusuudised.ee uuris aga eelmiselt juhilt Aivo Adamsonilt, millised kolm ümbrikku ta oma mantlipärijale jättis.

- Aivo Adamson
- Foto: Eiko Kink
Adamson tunnistas Ehitusuudistele, et kuigi töötab nüüd hoopis teises sektoris, tunneb ta muret kuidas hakkab Maanteeametil edaspidi minema. Päris kolme ümbrikku ta oma eelmise ametiposti mantlipärijale ei jätnud, ent kui oleks pidanud seda tegema, siis oleks olnud need järgmised:
1. Jää visoonile kindlaks
„Sõltumata oma visioonist, peab sul olema kindel ja selge nägemus, kuidas Maanteeameti visiooni ellu viia neid juhtida. Mina läksin Maanteeametisse selge visiooniga asusin neid kindlakäeliselt ellu viima. Arvestada tuleb ka seda, et Maanteeamet on viimasel ajal läbi teinud väga mitmed muudatusi ning seejuures on oluline, et säiliks järjepidevus,“ ütles Adamson.
2. Hoia selgroog tugevana
„Maanteeameti juhina peab sul olema väga tugev selgroog ja suutlikkus seda suhtlemisel nii ehitajate kui riigiga näidata. Ehitajad on partnerid, ent nad on ka kavalad, kes püüavad oma mängureegleid aeg-ajalt peale suruda. Ei tohi lasta ehitajal hakata dikteerima, jää endale lõpuni kindlaks. Maanteeameti ajalugu on piisavalt hästi näidanud, et kui annad ehitajatele järgi, on krimmasjad ukse taga ootamas,“ kommenteeris Adamson.
3. Hoia häid töötajaid ja säilita hea organisatsioonikultuur
„Oluline on pidev töötajate, organisatsiooni kompetentside ning konkurentsivõime kasvatamine. Peamine on stabiilsus,“ lisas Adamson.
Seotud lood
Maanteeameti juhi kohale asunud Priit Sauk lubab hoida kindlat selgroogu ja mitte minna kaasa kavalate ehitajate nõudmistega, mis on maksnud ameti lähiminevikus peadirektori koha.
Ka riigiettevõttes töötades tuleks mõelda nagu omanik, leiab endine Maanteeameti ja praegune Starmani juht Aivo Adamson.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?