3D prinditud maja saab kokku kolme tunniga

3D prinditud maja sai kokku 3 tunniga
3D prinditud maja sai kokku 3 tunniga

Eelmisel aastal tutvustasid hiinlased oma hoonete printimise saavutusi, kus ühe ööpäeva jooksul prinditi valmis kümme betoonmaja. Nüüd on tehnoloogia appi võetud moodulmajade ehitamiseks.

3D printimise tehnoloogiat kasutades ehitas Hiina ehitusfirma ZhuoDa Group valmis kahekorruselise elamu 10 päevaga, mille paigaldamiseks kulus vaid 3 tundi. Kõik hoone monteeritavad põhimoodulid olid varasemalt prinditud valmis 3D printimise tehases ning lisaks sisustatud.

Enamik 3D printimist evivad ehitusfirmad kasutavad printimise põhikomponendina tsementi. ZhuoDa Group kasutas lisaks tsemendile materjali komponente, mida ettevõte ei olnud nõus avaldama. ZhuoDa Group kinnitas, et ehitatud hoone on määratud kestma vähemalt 150-ks aastaks ning on piisavalt vastupidav ka maavärinate puhul.

Maja iga moodul kaalub pisut üle 100 kilo ning ruutmeetri hinnaks on ligi 500 eurot. Hoonele on omistatud 22 patenti. Siiski pole veel täpselt teada, millal kavatseb ettevõte saavutatud tehnoloogiat kasutades massilisemalt hooneid produtseerima.

Vaata ka fotosid valminud hoonest.

Galerii

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed