Soome elamumessi parimaks majaks valiti Jämerä Leija

Jämerä messimaja Leija valiti Soome Ehitusala Meistrite ja Inseneride Liidu (Rakennusmestarit ja –insinöörit AMK RKL) poolt ehitustehniliselt Vantaa elamumessi parimaks objektiks.

Võidumaja valik põhines liidu teadmistel ehitusvaldkonnast ja sündis koostöös elamumessiga. RKL eesmärgiks on edendada kvaliteetset ehitust Soomes.  Üheks valiku aluseks oli  maja põhjalikult läbimõeldud projekt ja selle tehniline teostus. Lisaks avaldas kohtunikele muljet objekti eeskujulik tööohutus  ja heade ehitustavade jälgimine, teatas liit. 

154-ruutmeetrine kahekorruseline C-energiaklassi hoone on mõeldud viiele elanikule. Jämerä Leija tellija Kimmo Karhu otsustas juba projekteerimisel, et maja saab ehitatud tervinisti ühest ja samast materjalist, kergbetoonistValik aitas hoida kinni ajakavast ja püsida eelarves. Maja sai valmis  plaanijärgselt ning  eelarvet ületati ainult kaks protsenti.  

Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja ja müüja Aeroc International AS omandas Jämerä kaubamärgi 2012. aastal. Jämerä on Soome vanim ja tuntuim kivimajade kaubamärk alates aastast 1974.

Ettevõte tegutseb Soomes Aeroc Jämerä Oy ärinime all. Majakarbi püstitamiseks vajalik terviklik komplekt poorbetoontooteid valmistatakse ettevõtte tehases Lääne-Virumaal Andjal.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed