Aasta betoonehitis on Tondiraba Jäähall

Tondiraba jäähall
Tondiraba jäähall

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses välja konkursi „Aasta betoonehitis 2014” võitjad.

Aasta betoonehitiseks 2014 kuulutati Tondiraba Jäähall, millega läks konkursi peaauhind arhitektuuribüroole Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Võidutöö puhul toodi välja sujuv konstruktiivne koostöö, mille tulemusel rajati arhitektuurselt lihtsa, esteetilise ning ehituslikult keerulise hoone rajamine, kus on laialdaselt kasutatud betooni.

"Esteetiliselt nauditav, ehitustehniliselt keerukas multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega spordihall, mis eristub teiste põhjamaiste jäähallide seast just suurema läbidisainituse poolest,” märkis žürii.

Žürii esimees Aadu Kana märkis, et antud ehitise puhul on kasutatud betooni mitmekülgselt ning samuti väärib tunnustust betoonitööde väga hea kvaliteet, samuti betooni ja puitmaterjali koos kasutamine on selles ehitises eriti hästi õnnestunud.

Aasta betoonehitisega seotud auhinnad:

Tellija auhind – Tallinna Spordi- ja Noorsooamet;
konstruktori auhind – Civen OÜ, Novarc Group AS;
ehituse ja betoonitööde auhind – Merko Ehitus Eesti AS;
betooni auhind – E-Betoonelement AS, Rudus AS, HC Betoon AS;
raketise auhind – Peri AS.

 

Arhitektuuri eriauhind

Arhitektuuribüroo Studio-3 OÜle Eesti Vabariigi Suursaatkonna hoone eest, Pekingis, Hiina RVs.

Žürii kommentaar
„Hoone arhitektid nägid veelgi efektiivsemat ja mõjusamat betooni kasutust, kuid kohalikud ehitajad ei tulnud päris soovidega kaasa. Hoone ise on monoliitbetoonist ning valgest monoliitbetoonist pidid valmima ka välisseinad, kuid lõpuks valmisid need kiudbetoonelementidest. Arhitektuurilahendusele toimus rahvusvaheline konkurss ning tulemus räägib iseenda eest.”

 

Eriauhind arhitektuurile ja ehitajale

Parkimismaja Ülemiste Citys, Valukoja 4C.

Arhitektuur: Novarc Group AS, Ilmar Klammer;
Ehitaja: Nordecon Betoon OÜ.

Žürii kommentaar:

„1950-ndate telliskivist tehasehoone sisse on valatud betoonist parkimismaja, tellispind seestpoolt betooniga kaetud. Arhitekti tööd tuleb hinnata juba selles mõttes, et vana gabariidi sisse ehitati uus maja – normidele vastav parkimismaja. Raadiuspöörded ja see kõik oli väga huvitavalt lahendatud. Arhitekt oli andnud oma parima ja Nordeconi ehitajad tegid väga kvaliteetset tööd.”

Eriauhind tellijale

Lauri Tuulberg – korter Tallinnas, Kosemetsa tee 11.

Žürii esimehe Aadu Kana kommentaar:

„Kui Kosemetsa tee kolme kortermaja üldilmes betoon eriti esile ei pääse, siis selle korteri näol on tegu ülimalt betoonisõbraliku taiesega. Korteriomanikku võib pärjata tiitliga „tõeline betoonisõber“: korteri seinad on puhtast betoonvalust, betoonist on ka näiteks köögisaar, saunasaar, valgustid erinevates tubades jne.”

Ajakirja “Ehitaja” eriauhind

TMB Element OÜ, Tartu Ülikooli Physicumi hoone kvaliteetsed betoonelemendid.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed