Kinnisvara tehnilise seisukorra hindamisi teostatakse nüüd ka Eestis

Kinnisvara hindade tõus ja tehingute vaidlustamise kasvav trend on lisanud kinnisvara tehnilise seisukorra hindamise nõudlust tänapäeva kinnisvaramaastikul.

Eestis on kinnisvara müüja vastutav viie aasta jooksul kinnisvara varjatud puuduste ilmnemisel. Eesti Ehituse Asjatundjad Oü haaras kinni võimalusest ning pakub nüüd ka Eestis soomlaste pikaajalisele kogemusele ja arendustegevusele põhinevat kinnisvara tehnilise seisukorra täismahulist hindamist.

Eesti kinnisvaraturule ja seadusandlusesse kohanduvatele teenustele nagu kinnisvara tehnilise seisukorra hindamine ja TDD teenuste (Technical Due Diligence) pakkumine, on lisaeesmärgiks koostöö kinnisvara alal tegutsevate organisatsioonide ja ametiasutustega.

Eesti Ehituse Asjatundjad OÜ ja Eesti  Ehituskeskus on sõlminud koostööleppe kinnisvara tehnilise seisukorra hindamise soomekeelsete juhendite (KH-kaardid) tõlkimiseks eesti keelde.

Edaspidi on seisundi hindamise eestikeelsed juhendid saadaval Ehituskeskuse kaudu. Kinnisvara hoolduse juhendid on abiks, et tagada tulevikus turule tulevatele analoogsetele ettevõtetele ühised mängureeglid ja tõsta  kinnisvaraomanike teadlikkust tehnilise seisukorra hindamise teostamisest  ja  eesmärkidest,  muuhulgas ka riskialdiste konstruktsioonide uurimise vajadustest enne ostutehingu sooritamist.

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed