Tõnu Toomik: nõudlust on vähevõitu

Merko Ehituse AS juhatuse liikme Tõnu Toomiku hinnangul seisab ehituse hind tänavu eurotoetuste vähenemise ja töö puuduse tõttu paigal.

Ehitushindade kallinemist ta selleks aastaks ei prognoosi. "Võib olla kerget langust, pigem jääb olukord enam vähem samale tasemele, nagu ta täna on," hindas ta.

Toomik nentis, et nõudlust on vähevõitu ja riigihangete vähenemise tõttu tiheneb konkurents. "Kui maksuamet teeb oma tööd, siis jääb turul olukord pigem samaks," märkis Merko Ehituse juhatuse liige ja aktsionär.

"Loodan väga, et maksuamet saab selle keskkonna korda," kommenteeris Toomik maksuameti kontrolle ehitusplatsidel.

Möödunud aastal määras maksu- ja tolliamet ehituse valdkonnas ettevõtetele täiendavalt tasumisele 8,1 miljonit euro ulatuses makse, mida on 93% enam kui 2012. aastal. Määratud maksudest on praeguseks laekunud 4,5 miljonit eurot ehk 56%.

Kokku viidi 2013. aastal ehitusvaldkonnas läbi 1976 kontrolli, mida on 45% rohkem kui sellele eelneval aastal. Ehitusobjektide vaatlusi viidi läbi 420, mille käigus küsitleti kokku 4743 töötajat.

Täna kirjutas Ärileht, et kinnisvaraanalüütiku Tõnu Toompargi hinnangul surub ehitushinda tõusvas suunas maksuametnikud, kes ehitusplatsilt makse mittemaksvaid töölisi haarangutes püüavad.

Eelmisel aastal tõusis ehitushinnaindeks viimase viie aasta kiiremas tempos (5,2%) ja enim andis sellesse panuse töökäte kallinemine.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed