Ehitussektorile on suureks väljakutseks 2014. aasta

Ehitussektori eelmise aasta tulemused annavad märku, et sektor on võrreldes paari eelneva aastaga jõudsalt kosunud – esmajärjekorras iseloomustavad seda kahekohalised kasvunumbrid, kirjutab Swedbanki ehitussektori juht René Zibo majandusblogis.

"2012. aasta alguses uskusime, et ehitusturu mahuks kujuneb 1,5 mld eurot, kuid CO2 rahade arvatust parem kasutamine ja läbi aasta suhteliselt stabiilsed ehitushinnad olid peamisteks põhjusteks oma prognooside ümbervaatamiseks positiivses suunas," kirjutas Zibo.

Kasv hinnatõusust hoolimata. Võttes aluseks ainult ehitusmahuindeksi (kõrvaldades hinnamuutused), kasvas ehitusturg 2012. aastal eelmise aastaga võrreldes 19%, kirjutab Zibo. "Kasv viimases kvartalis oli aga +10% eelmise aasta sama perioodiga võrreldes."

Ettevaade 2013.–2015. aastaks. Eelmisel aastal toetas turgu ajutise iseloomuga CO2 rahade kasutamine, mistõttu Zibo arvab, et sektori kasv tuleb 2013. pigem negatiivse märgiga. Ehitusturu kuni 10-protsendiline langus 2013. aastal võiks olla tema sõnul tõenäoline, kuid samas makromajandusele see veel tõsist mõju ei avalda.

Loe pikemalt Äripäeva uudisteportaalist


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed