Tiit Kuuli: riigihangete maht on suurem kui mullu

Oma Ehitaja AS nõukogu esimees Tiit Kuuli tõi neljapäevasel Äripäeva ja Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) koostöökonverentsil välja, et riigihangete maht on üheksa kuuga ületanud kogu eelmise aasta mahu.

Kuuli märkis, et tänavu üheksa kuuga on ehituste riigihangete maht suurem kui eelmisel aastal kokku: kui 2011. aastal oli riigihankeid 176, siis selle aasta üheksa kuu jooksul on neid lepingusse jõudnud 202.

Samas hangete maksumus selle aasta üheksa kuuga suurem ei ole: 2011. aastal kujunes riigihangete maksumuseks 270 miljonit, tänavu aasta üheksa kuuga on see ligi poole väiksem – 138 miljonit eurot.

„Ei ole siiski välistatud, et jõuame praktiliselt samade numbriteni, mis 2011. aastal oli,“ märkis Kuuli. „Aga selgelt tuleb siit välja, et hangete arv on juba 9 kuuga suurem kui 2011. aastal kokku.“

Kuuli tõdes, et eriti on kasvanud lepingute arv, mille maksumus on alla miljoni euro – nende arv on üheksa kuuga poolteist korda suurem, kui eelmisel aastal kokku. Samas suuri, üle viie miljoni euro maksvaid lepinguid on sel aastal vaid üks eelmise aasta 10 vastu.

„Neid hankeid on vähem, nendel ettevõtetel, kes niisugustest hangetest elatuvad, on see aasta riigihangetelt oluliselt lahjem,“ märkis Kuuli.

Osale arutelus

  • Laura Mallene

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed