Roben: ehitushinnad jäävad samale joonele

Merko Ehitus Eesti ASi juhatuse esimees Tiit Roben tõdes neljapäevasel Äripäeva ja Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) koostöökonverentsil, et uute korterite hinnatase on tõenäoliselt tulevasel aastal sama mis tänavu.

Roben tõi välja, et Tallinna piirkonnas on turul umbes 1200 uut korterit ligi 90 arendusprojektis. Pakutavatest korteritest pooled on kesklinnas.

„Kesklinn on suhteliselt populaarseks muutunud,“ märkis Roben. Üheksa kuu keskmine hind uusarendustes on 1450 eurot ruutmeeter. „Kui võrrelda statistiliselt 2011. aasta üheksat kuud, siis on hinnad tõusnud 8 protsenti,“ ütles Roben.

Kuus müüakse Robeni sõnul turul keskmiselt 100-120 uut korterit, sellest 30-50 tehingut on olnud 2012. aastal kesklinnas. See tähendab, et kesklinnas on müüdud 30-40 protsenti uutest korteritest.

„See hinnanäitaja, et tõusnud on kaheksa protsenti, seda on natuke turul tunda. Kui 2010 ja 2011 tõusid põhiliselt ehitushinnad, siis nüüd see ehitushindade tõus on ka korterihinnad üles kergitanud,“ selgitas Roben.

„Mis ees ootab? Ehitushindade jätkuvat tõusu on raske ette ennustada. Nii nagu Eesti majanduskasvuks ennustatakse umbes null protsenti – umbes samasuguse nullijoone peal järgmisel aastal edasi läheme. Mina arvan, et korterite hinnatase jääb samale tasemele,“ tõdes Roben. Ta lisas. Et mõned säravad sähvatused võivad kuskil turule tekkida - kesklinnapiirkonnas on mõned väiksemad arendused, kus tundub, et inimeste huvi on nende projektide vastu suurem.

„Seal võivad kerkida ka hinnarekordid ja turu keskmist natuke mõjutada. Aga need on üksikud näited,“ sõnas Roben.

Osale arutelus

  • Laura Mallene

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed