Tallinna korteriturul tehti 4 aasta rekord

Tallinnas tehti novembris 670 korteriomanditehingut, viimati oli see arv kõrgem 2008. aasta aprillis ehk neli ja pool aastat tagasi.

Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson ütles, et turg on arenenud vastavalt ootustele. „Kriis on läbi, inimesed usuvad, et kinnisvarasektor on tõusev ning vabad vahendid suunatakse turule, kuna eeldused kapitalitootluseks on kindlasti ka õigustatud,“ ütles Simson.

„Meenutame, et 2008. aasta alguses oli Eestis pisike siseriiklik tarbimise langus, kuid suures globaalsest kriisist polnud toona juttugi,“ rõhutas Simson kriisieelse tehingute taseme olulisust meie turule.

Üüribuum läbi

Tallinnast alanud üüribuum on lõppemas- surve all on nii üürihinnad kui omaniku muud nõudmised.

„Pole harv, kui uue üürniku otsimisel peab vara omanik hinda langetama võrreldes mullusega 10-15%,“ ütles Simson. Simsoni sõnul on üüribuumi lõppemise põhjuseks eelkõige inimeste elujärje paranemine ning usk kinnisvaraturu jätkusuutlikkusse, mis suunab üha rohkem inimesi pigem soetama oma elamispinda.

Simsoni sõnul on selle selgeks indikaatoriks ka suur novembrikuiste tehingute arv Tallinnas. „Samas on näiteks elektriküttega elamispindade müük energiaturu avanemise valguses varasemast märksa raskem,“ lisas Simson ningrõhutas, et oma osa üürihindade alanemise annavad kindlasti ka pidevalt kasvavad kommunaalkulud, mis sunnib üürnikke rohkem kauplema.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed