Valitsus otsustas täiendavalt renoveerida 24 hoonet

Valitsus andis keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannusele volituse lisada riigi investeerimisskeemi raames renoveeritavate hoonete nimekirja täiendavalt 24 hoonet.

Muudatused puudutavad riigi lubatud heitkoguse ühikute müügikokkuleppeid, mis on sõlmitud Mitsubishi Corporationiga ja Sumitomo Corporationiga.

“Riigi Kinnisvara Aktsiaselts on teinud nii head tööd, et 446 hoone renoveerimine on õnnestunud valmis saada palju säästlikumalt, kui algselt planeeriti ja kokkuhoitud raha on võimalik kasutada täiendavate hoonete energiasäästlikumaks muutmisel,“ ütles Pentus-Rosimannus.

„Pikendame tööde valmimise tähtaega aasta võrra, see annab võimaluse lisada soojapidavamaks saavate hoonete nimekirja näiteks Estonia teatri ja Eesti Draamateatri,” selgitas minister. Pentus-Rosimannuse sõnul on suurem soojapidavus ja väiksem energiakulu tähtis ka avaliku sektori hoonete ülalpidamiskulude kokkuhoiuks.

Sumitomo Corporationiga sõlmitud lepingutes on planeeritud võimalike tööde kallinemiste katmiseks reservvahendid. Praeguseks on selge, et kõigi esialgselt planeeritud projektide lõpetamisel jääb osa reservvahendeid kasutamata ning tänu riigihangete tulemusele on ka ehitustööde maksumus kujunenud planeeritust väiksemaks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Ehituse erilehed