Nordecon sai valmis suursaatkonna hoone Kiievis

Nordecon ASi juhatuse esimehe Jaano Vinki sõnul polnud ehitustööde teostamine suure vahemaa tõttu lihtne ning esitas ettevõttele mitmeid väljakutseid.

„Erinevused Eestis juba harjumuspäraseks saanud kvaliteedinõuete ja ehitustavade ning Ukrainas aktsepteeritavate vahel on veel suhteliselt suured, nõudes kõigilt projektiga seotud osapooltelt head närvi ning mõnevõrra suuremaid jõupingutusi tulemuse saavutamiseks kui kodumaal. Olulise panuse hoone valmimisse andsid Nordeconi Ukrainas tegutseva tütarfirma Eurocon töötajad, kelle jaoks oli Eesti saatkonna ehituse näol tegemist erilise väljakutsega“ ütles Vink.

„Eelmisel suvel alustatud Eesti Vabariigi visiitkaardi ehitustööd Kiievis on jõudnud lõpule ning saatkonnahoone renoveerimisega on antud majale uus hing ja sisu,“ ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. „Tööde käigus vahetati välja osa vahelagesid, katusekonstruktsioonid, paigaldati uued avatäited, rajati kaasaegsed tehnosüsteemid ja teostati siseviimistlustööd.“

Hoone arhitekt: Pia Tasa (EA Reng)

Nordecon AS on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeeritud müügitulu oli 2011. majandusaastal ligi 150 miljonit eurot. Kontsern annab tööd ligikaudu 750 inimesele.

 

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed