Ehitustanner jääb linna keskusesse. Põhjus hinnas

Swedbanki kinnisvara hindamise valdkonna juhi Piret Ütsi sõnul kerkivad uued korterid peamiselt kesklinna, kirjutab tänane Äripäev.

Ütsi sõnul uute korterite üldisest de?tsiidist rääkida ei saa, uusi projekte on turule lisandumas eelkõige Tallinnas, mõni ka Tartus. “Küll ei võimalda ehitushind rajada soodsama hinnaklassi kortereid äärelinna, vaid peamiselt lisanduvad uued projektid kesklinna ja selle lähiümbrusesse,” märkis Üts.

“2012. aasta algas kinnisvaraturul aktiivselt ning on jätkunud samas vaimus nii teises kvartalis kui ka suvel,” tõdes Üts. Tehingute arv kasvas teises kvartalis aastataguse ajaga võrreldes 24%. Ka kolmas kvartal tõotab tehingute arvu poolest eelnenud aastaid ületada.

Tunda tarbija ebakindlust. Hinnad ei ole Ütsi teatel kasvanud nii jõudsalt kui tehinguaktiivsus ning see on inimeste väikest kindlustunnet arvestades ka
ootuspärane. Põhiliselt tekitavad ebakindlust Lääne-Euroopa uudised. Korteriomandite mediaanhind tõusis küll 8%, võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga, ja 1–3%, võrreldes möödunud kvartaliga, kuid see ei tähenda,
et hinnatõus oleks igas piirkonnas ühtlane.

Väiksemates keskustes on nõudlus endiselt väga tagasihoidlik ning hinnatase liigub kord positiivses, kord negatiivses suunas.

Statistikas annab eelkõige tooni Harjumaal toimuv, sest Harjumaa tehingud moodustavad üle poole terve Eesti turust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed