Nordecon sõlmis lepingu Kiviõli ühisveevärgi ehitamiseks

Tööde lepinguline maksumus ilma ettenägematute tööde reservita (5%) on ligikaudu 4,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad novembris 2012 ning kestavad 9 kuud.

Nordecon AS ja OÜ Järve Biopuhastus sõlmisid lepingu Kiviõli linna projektipiirkonna ühisveevärgi ja –kanalisatsioonisüsteemide 1. osa ehitustööde teostamiseks. Tööde käigus rajatakse vee- ja kanalisatsioonitorustikke kogupikkuses ligikaudu 20,4 kilomeetrit ja ehitatakse üheksa reoveepumplat.

„Kuigi Kiviõlis on joogivee kvaliteedinõuete parandamiseks ja heitvee nõuetekohaseks puhastamiseks juba märkimisväärselt ära tehtud, annavad lähiaastad sadadele majapidamistele veelgi rohkem põhjust rõõmustamiseks,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Peagi algavate mitmes osas teostatavate ehitustööde käigus vahetatakse välja amortiseerunud torustikud, mille tulemusel jõuab linlaste kraanidesse kaasaja nõuetele vastav joogivesi, kaovad veelekked ning vähenevad keskkonnariskid.“

Kiviõli linna ühisveevärgi ja -kanalisatsioonisüsteemi esimese osa ehitus hõlmab töid Kuuse, Lepa ja Võsa tänava piirkonnas. Kokku rajatakse 8,1 km pikkuses uut veetorustikku, 9,3 km isevoolset kanalisatsioonitorustikku ning 3 km ulatuses survekanalisatsiooni toruvõrku. Lisaks ehitatakse 9 reoveepumplat ning protsessi juhtimise- ja kontrollsüsteem.

Ehitustööde tellijaks on OÜ Järve Biopuhastus ning tellijapoolset järelevalvet teostab AS Infragate Eesti. Projekti projekteeris Eesti Veeprojekt OÜ

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed