Arhitektuurikonkurss Pirita ranna arendamiseks

Pirita rannaala arendamine kaasaegseks puhkealaks jätkub arhitektuurse ideekonkursiga, millega loodetakse leida lahendusi arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse eskiisprojekti saamiseks.

Avatud hankemenetlusega riigihanke ideekonkursi eesmärgiks on Pirita rannaala kujundusele parima arhitektuurse- ja maastikuarhitektuurse eskiislahenduse leidmine. Ühtlasi soovitakse ideekonkursi raames leida ranna teeninduspaviljonide arhitektuurne lahendus ning projekteerija vastavatele ehitusprojektidele, teatas Pirita linnaosa valitsus.

Pirita ranna ja rannaga vahetult külgneva metsaala arendamise eesmärk on parandada puhkeala keskkonna kvaliteeti ja ranna teenindust terviklike ja kaasaegsete rekreatsiooni- ja teenindusvõimaluste loomise kaudu, mis vastaks ranna kasutajate arvule, samuti tugevdada ranna eripära ja identiteeti. 

Pirita linnaosa vanem Tiit Terik nentis, et arhitektuurse ideekonkursi väljakuulutamine on suur samm suunas, et Pirita rannast kujuneks Tallinna esindusrand ning ühtlasi oleks tagatud ka loodusliku ranna ja rannametsa säilimine.

"Loodetavasti saame konkursile küllaldaselt põnevaid mõtteid ja ideid, mida rannaga peale hakata, milline saab selle ilme olema ning milliseid erinevaid vabaaja veetmise võimalusi Pirita rand suudab juba lähitulevikus pakkuma hakata. Loodame parandada supelranna teeninduskvaliteeti ning miks mitte ei võiks mõelda ka sellele, kuidas rand hooaegade lõikes paremini kasutust leiaks," lausus ta.

Ideekonkursi ideekavandite esitamise tähtaeg on 17. detsember. Konkursi þüriisse kuuluvad nii linnaametnikud kui ka erialaspetsialistid arhitektide liidust. Konkursi võidutöö auhinnafondi suurus on 5430 eurot.

Võidutöö asendiplaanilist lahendust kasutatakse rannaala detailplaneeringu koostamisel alusdokumendina.

Kõik võistluse materjalid on tasuta alla laetavad Tallinna linna kodulehelt.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed