Heleniusele hädavajalik ristmik tuleb nui neljaks

Joakim Heleniuse ja tema äripartnerite veel kerkimata jaekaubanduspargile hädavajaliku Topi ristmiku rajamiseks Tallinna piirile sõlmiti uus lepe – maksumaksja raha kulub planeeritust rohkem.

Kui kevadisel Pärnu maanteele rajatava Topi sõlme ehitushankel oli ehitushinna piirsummaks märgitud 9,6 miljonit eurot, siis uues kokkuleppes seisab ehitusmaksumusena 12,5 miljonit eurot.

Heleniuse ja tema äripartnerite OÜ Chester Universal maksab sellest summast kinni 1 miljoni, riigi õlule jääb seega umbes 11,5 miljonit, olenevalt ehitushanke tulemustest. Helenius koos partneritega on tasunud eelmise, läbikukkunud lahenduse projekteerimise ja maksab kinni ka uue projekti, et viia ehituskulud väiksemaks ja korraldada uus ehitushange.

Uus hange aasta algul.  Maanteeamet tegutseb võimalikult kiiresti ja kavatseb uue ehitushankeni jõuda järgmise aasta alguses ning ehitustöödeni sama aasta suvel. Mõnevõrra üllatuslik on ühele äriprojektile hädavajaliku ristmiku muutumine riigile prioriteetseks teeprojektiks, kuid kokkulepe ristmiku rajamiseks sõlmiti juba 2009. aastal.

Loe pikemalt 11. oktoobri Äripäeva paberlehest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed