Eesti Arhitektide Liit tähistab väärikat 91.sünnipäeva

Eesti Arhitektide Liit tähistab täna, 8.oktoobril 2012 oma 91. sünnipäeva. Liit peab üha olulisemaks targalt planeeritud elukeskkonda.

“Eesti Arhitektide Liidu visioon on olla tegus loomeliit, kes arendab Eesti riigi ruumilist keskkonda loominguliselt ja jätkusuutlikult. Arhitektide sõnum  on lihtne — targalt  planeeritud ehitised parandavad meie kõigi füüsilist ja vaimset  heaolu,” ütles Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere ning lisab, et liit osaleb aktiivselt arhitekte puudutava seadusloome ettevalmistamisel.

Olulisemate liidu tegevustena toob Pere esile veel arhitektuurivõistluste korraldamise ja arhitektide koondamise läbi ühistegevuste nagu näiteks seminarid, näitused jne, kuid ka liikmete loomingulisuse ja professionaalsuse kasvu eesmärgistamise.

Ametlik tähistamine toimub 18. oktoobril kell 18.00, mil avatakse pidulikult Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus “Lasn”.

Eesti Arhitektide Liit on Eesti Arhitektide Ühingu (EAÜ) õigusjärglane ühendades Eesti arhitekte, maastikuarhitekte ja arhitektuuriteadlasi. EAÜ asutamiskoosolek peeti 8. oktoobril 1921 Ehituspeavalitsuse ruumides Tallinnas, mille loomise eeldus oli piisava hulga arhitektide olemasolu vabariigi algusaastatel, kes professiooni ja kutseala paremaks organiseerimiseks jõud ühendasid.

Eesti Arhitektide Liit taasasutati 27. juunil 1989 ning liidus on tänase seisuga 389 liiget ja alates 2010. aastast on liidu esimees tunnustatud arhitekt Peeter Pere.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed