Balti peaministrid toetavad Rail Baltica ja Leedu tuumajaama ehitust

Ministrid kinnitasid edasiminekut nii tuumajaama kui ka Rail Baltica projektidega.

Peaministrid, Andrus Ansip, Valdis Dombrovskis ja Andrius Kubilius kinnitasid, et Leetu plaanitud tuumajaama ehitus on kõigile kolmele riigile strateegiliselt oluline ning toetasid selle objekti ettevalmistuse jätkamist. Tuumajaama strateegiliseks investoriks kinnitati kohtumisel Hitachi. Et tuumajaama projekt valmiks edukalt, tuleb luua kolme riigi ühisettevõte.

Samas pidas peaminister oluliseks, et projekti osapooled lahendavad eelnevalt kõik projekti riskidega seotud küsimused. „Eesti Energia võimalike investeerimisotsuste tingimuseks on projekti tasuvus ning tuumajaama rajamisega seonduvate riskide maandamine,“ sõnas Ansip. Edasisi samme kavandades tuleb arvestada ka Leedus 14. oktoobril toimuva rahvahääletuse tulemustega.

Kohtumisel oli teemaks ka Rail Balticu projekt. Peaministrid tunnustasid ühise töögrupi tehtud ettevalmistusi kolme Balti riiki läbiva kiirraudtee projekti rajamiseks ning otsustasid, et järgmisel aasta alguseks tuleb luua ühine ettevõte, mille peakontor saab asuma Riias.

Peaminister Ansip rõhutas kohtumisel, et oluline on jõuda ettevalmistustega valmis nii, et ehitustöödeks oleks võimalik kaasata ka Euroopa Liidu vahendeid. Selleks on vaja, et kõikides riikides on 2015. aasta lõpuks ettevalmistatavate tööde kvaliteet samal tasemel.
.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed