Rand: riik otsustagu, kasERM või korterid

Riik peaks mõtlema, kas ehitada 70 miljoni euro eest Eesti Rahva Muuseum (ERM) või ehitada selle eest kortereid, rääkis Rand & Tuulberg Grupi nõukogu liige Raivo Rand tänasel Äripäeva ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu seminaril „Ehitusmaterjalide tootjate äriplaan 2013“.

„Riiklikus elamuehituspoliitikas on tehtud suur viga, sest täna on jäetud kõik erafirmade arendada,“ rääkis Rand. 

Rand märkis, et täna on inimesel ainuke võimalus uus elupaik osta, sest renditurg põhimõtteliselt puudub. „Mujal maailmas toimub korterite turu arendamine riigi juhtimisel. Riigil on võimalus ehitada välja teed, trassid, tänavad. Riik kirjutab ette, mis hinnaga võib rentida, kuhu teha korterid müügiks jne,“ märkis Rand.

Ettevõtja arvates oleks riigil vaja mõelda selle peale, kuidas inimene jääks Eestisse. „Kui tema ainsaks võimaluseks on osta korter, siis ma ei usu, et ta tahab siia tulla. Sellega seob ta ennast ära asukohaga, kuid tööjõu mõistes on tarvis vastavalt vajadusele näiteks Tallinna ja Tartu vahel liikuda,“ rääkis Rand.

Erafirmal pole Ranna sõnul tänaste normide järgi võimalik rendimaja ehitada. Rendihind tuleb kas nii kõrge, et sinna ei leita kunagi rentnikku või ei tasu see ehitus lihtsalt ära, sõnas ta.

„Riigil on küsimus, kas ehitada 70 miljoni euro eest ERM või ehitada selle eest korterid. Kas päästa Estonian Airi või ehitada kortereid,“ lausus Rand.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed