Tarbe: uus ehitusmäärus vähendab dubleerivate protsesside peavalu

Eesti Projektbüroode Liidu juhatuse esimehe Tõnis Tarbe sõnul on uus Tallinna ehitusmäärus suur samm edasi.

Tarbe sõnul oli uue ehitusmääruse üks olulisemaks kriteeriumiks vähendada halduskoormust ning kõrvaldada dubleerivat asjaajamist planeerimises, projekteerimises, ehitusprotsessis. „Eraldi käsitleti võrdse kohtlemise printsiipi ülalkirjeldatud tegevustes, igameheõigust ning huvitatud isikute kaasamise tõhustamist,“ selgitas Tarbe.

„Uue ehitusmääruse projekt on kahtlemata suur samm edasi võrreldes hetkel kehtiva dokumendiga,“ sõnas Tarbe ning lisas, et töö määruse punktidega, milles oli eriarvamusi, läheb edasi. „Loen seda väga normaalseks protsessiks ning vägagi edasiviivaks tegevuseks,“ ütles Tarbe.

„Ehitusmääruse uus redaktsioon ei lihtsusta olulisel määral ehitusprotsessi tervikuna, sest see on ka praegu piisavalt käepärane tegevus. Kuna ehitustegevuse reeglistik tervikuna on uues määruse redaktsioonis paremini sätestatud,  on planeerimises ning ehituslubade menetluses oodata täna peavalu tekitavate dubleerivate protsesside olulist vähenemist mis kokku võttes ongi lihtsustav,“ lisas Tarbe.

„Uus ehitusmäärus tema kehtima hakkamisel ei muuda oluliselt projekteerimisturu seisu, küll aga on uue määruse redaktsiooniga oodata kõrgema kvalifikatsiooniga projekteerijate eelise kasvu, kuna uue määrusega on enam pööratud tähelepanu tasakaalustatud linnaruumi arengule, mitte lihtsalt planeeringu või ehitusprojekti reeglitele vastavalt primitiivsele dokumentide vormistamisele,“ hindas Tarbe kehtima hakkava ehitusmääruse mõju.

1. novembril 2012 jõustuva Tallinna linna ehitusmääruse kehtestas Tallinna Linnavolikogu 6. septembril toimunud istungil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed