Energiahinna tõus nõuab uue põlvkonna aknaid

Energiahindade tõus ning Kredexi nõuded renoveerimistoetuse saamiseks sunnib majaomanikke investeerima senisest soojapidavamatesse akendesse. „Tehnoloogia areng on viinud selleni, et tänapäeval toodame me juba aknaid, mis hoiavad kaks korda paremini sooja kui analoogsed aknad, mis on paigaldatud kümme aastat tagasi,“ räägib OÜ Arutech Parimad Aknad ekspordiassistent Katerina Kraav.

Kraavi sõnul on uue põlvkonna PVC-akende soojusjuhtivuskoefitsient kaks korda parem, kui akendel. 2000. aastate alguses toodetud akendel oli see näitaja (Uw) ligikaudu 1,5 W/ m2 ning praegu tootvatel akendel 0,72 W ruutmeetri kohta.

Kraavi sõnul on nii akende tootmisele kui ka ostmisele mõju avaldanud ka Kredex, kes on esitanud nõuded majaomanikele, kes soovivad saada renoveerimistoetust. Akende soojapidavus on üks kriitiline koht kogu hoone energiakokkuhoiu planeerimisel. Kraavi sõnul on Arutech oma tootmises uute lahendustega akende tootmisesse investeerinud ning sel nädalal käiku lasknud uue aknatootmisliini.

1999. aastal Eesti kapitaliga rajatud OÜ Arutech Parimad Aknad on spetsialiseerunud PVC-akende, -uste ja vaheseinte tootmisele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed