EfTEN: optimism on kinnisvaraturult taandunud

Suurettevõtjate loodud EfTEN Kinnisvarafond teenis esimesel poolaastal 1,5 miljonit eurot puhaskasumit, kuid fondi aruandes on märgitud, Eesti kinnisvaraturult on suurem tulevikuoptimism taandunud.

Ettevõtte esimese poolaasta puhaskasumiks kujunes 1,5 miljonit eurot, mis on 14% enam kui mullu samal perioodil. Kui möödunud aastal moodustas esimese poolaasta kinnisvarainvesteeringute ümberhindluse mõju puhaskasumile kokku 0,92 miljonit eurot, siis käesoleva aasta samal perioodil oli vastav näitaja 0,47 miljonit eurot.

Fondi aruande kohaselt vastas esimene poolaasta fondivalitseja ootustele. Tänu Pärnu mnt 105 ja Pärnu mnt 102c büroohoonete soetamisele kasvas müügitulu võrreldes 2011. aasta esimese poolaastaga võrreldes 176%.

30. juuni seisuga on EfTEN Kinnisvarafondis kokku kümme rahavoogu tootvat kinnisvarainvesteeringut ja UKU keskuse arendusprojekt Viljandis, mis kavatsetakse avada tänavu novembris. 

Bilansipäeva järgselt tegi EfTEN Kinnisvarafond oma senise tegevusajaloo suurima investeeringu, ostes 21,5 miljoni euro eest Mustika kaubanduskeskuse Tallinnas.

EfTENi tulevikuprgnooside kohta loe lähemalt Äripäev Online´ist

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Ehituse erilehed