Saa: kasumisse jõudmiseks on vaja kõvasti pingutada

Eesti kinnisvara turul on kasumi kasvatamiseks tarvis teha kõvasti tööd, sest vahendusteenuste hinnad  ei ole märgatavalt muutunud juba mitu aastat.

„Selline ongi Eesti kinnisvara turg,“ kommenteeris Arco Vara Kinnisvarabüroo juhatuse liige Mart Saa praegust seisu elamukinnisvara turul. Saa sõnul on Eesti kinnisvara ettevõtted näinud kohalikul turul nii järsku tõusu kui ka langust. Praeguseks on turg stabiliseerunud ning aktiivsus on suurem korterite ostu-müügi turul. Selle aasta suurim hinnatõus on toimunud üürikorterite osas.

„Nüüd on tarvis kõvasti tööd teha ning pingutada, et kasumisse jõuda. Iga klient on väärtus ning nii tuleb ka neisse suhtuda,“ ütles Saa. „ Elukallidusega tõusuga seonduvalt on kasvanud  püsikulud ning marginaalid on jäänud meie äris väga väikeseks. Siit tulenevalt tuleb sama tulemuse saavutamiseks teha oluliselt rohkem tööd“

Samas on võimalik tubli meeskonnaga edukalt ka kinnisvara teenuse äris tegutseda. Arco Vara Kinnisvarabürool on õnnestunud käesoleva aasta 6 kuuga saavutada sama kasum, mis 2011 kokku. See näitab, et kulude kokkuhoiuga ja mõtestatud tegevusega on võimalik oma kasumlikkust edukalt tõsta. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed