Betooniühing jagas üliõpilaspreemiaid

Betooniühing jagas üliõpilaspreemiaid juba kuuendat aastat. Preemiate saajad valitakse välja Eesti kõrgkoolide lõputööde seast. Esimest korda sai preemia Tartu Ülikooli magistrant.

Preemiad said:

Kaido Kaarna – Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna tööstus- ja tsiviilehituse eriala magistritöö „Raudbetoonpostide tulepüsivusarvutus“.
Juhendaja: Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna ehitiste projekteerimise instituudi direktori kt. Johannes Pello.

Diana Tiidema – Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna keskkonnatehnoloogia eriala magistritöö „Purustatud utiilrehvi ja sellega modifitseeritud betooni füüsikalis-mehaanilised karakteristikud“.
Juhendaja: Tartu Ülikooli füüsika instituudi professor Jaak Kikas.

Eesti Betooniühingu juhatuse esimehe Vaido Leoski sõnul on mõlemad premeeritud tööd aktuaalsed ja Eestis siiani väheuuritud. „Olime meeldivalt üllatunud, et esmakordselt osales meie võistlusel Tartu Ülikoolis kaitstud magistritöö, mis näitab ilmekalt betooni, kui ehitusmaterjali olulisust,“ lisas Leosk.

Preemiad on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks.

Lõppenud üliõpilastööde võistlusega seoses muutis Eesti Betooniühing üliõpilaspreemiate välja andmise reglementi. Kui seni oodati töid kolmelt Eesti ehituslikku kõrgharidust andvalt kõrgkoolilt, siis nüüdsest võivad osaleda kõigi Eesti kõrgkoolide üliõpilaste lõputööd.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiate pidulik kätteandmine toimus kõrgkoolide lõpuaktustel. Tartu Ülikoolis andis preemia üle Eesti Ehitsumaterjalide Tootjate Liidu  juhatuse liige, AS TMB nõukogu liige Vallot Mangus ja Tallinna Tehnikaülikoolis Eesti Betooniühingu juhatuse liige Heiki Meos.

Eesti Betooniühingu 2011. a. üliõpilaspreemiad võitsid:
Ksenia Kaevu Tallinna Tehnikaülikoolist ja Renno Reitsnik Eesti Maaülikoolist.

Eesti Betooniühing (asut. 2004. a.)  on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 48 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed