CM: Amhold teostab Helsingi kolme aasta projekteerimistööd

Helsingi linnavalitsus ja Amhold AS sõlmisid 13. juunil raamlepingud 2012.-2014. aastate projekteerimistööde teostamiseks. Tööde üldmaksumus on 12 miljonit eurot. 

„Projekteerimistööd hõlmavad Helsingi linna rekonstrueeritavate ning ehitatavate hoonete insenerisüsteemide ehk kütte-, ventilatsiooni-, jahutuse-, vee-, kanalisatsiooni-, elektri-, nõrkvoolu- ja automaatikasüsteemide ehitusprojektide koostamist. Samuti sisaldavad lepingulised tööd muude inseneritööde teostamist nagu: uuringud, ekspertarvamused, ehitushangete tehnilised kirjeldused, ehitusaja, vastuvõtu ja garantiiaja ülevaatused ning vastavad raportid, hoolduseeskirjad ja teised tellija poolt koostatavad ehitusala tehnilised toimingud ning dokumendid,“ selgitab AS-i Amhold tegevdirektor Arvu Mägi. Sõlmimisel on ehitustarindite projekteerimise leping.

„Projekteerimistööde hangetest võtsid osa enamik Soome tuntud projekteerimisfirmasid,“ sõnab Mägi. Hindamise aluseks olid eelkõige firma ja projekteerimismeeskonna varajasemad referentsid, projektijuhtide ning juhtivspetsialistide kvalifikatsioon. Raamlepingute koosseisus on objektideks koolid, lasteaiad, haiglad, tervisekeskused, administratiivhooned, spordirajatised ja teised Helsingi linna ehitised.

Ehitusprojektide koostamise, ehitustööde juhtimise ja järelevalve ning ekspertiisidega tegelev AS Amhold oli 2011. aastal suurim ehitusala inseneri- ja arhitektiteenuseid eksportiv projekteerimisfirma Eestis. Firmal on käsil Soomes 14, Rootsis 6,  Ugandas 7 ja Eestis 21 projekteerimise, projektijuhtimise ning ehitustööde järelevalve tööd. Projekteerimistööde teostamisele on kaasatud ka üle kümne koostööpartneri ja alltöövõtja.


Galerii

Osale arutelus

  • Gerli Ramler

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed