Eventus ehitab Elvas uued asenduskodude peremajad

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Riho Rahuoja ning Elva linnapea Toomas Järveoja asetasid täna Elvas Järve tn 1 ja Kase tn 27 uutele asenduskodu peremajadele nurgakivi. Projekti maksumuseks on ligikaudu 1 800 000 eurot.

„Kõik lapsed vajavad korralikku kodu, kui riik saab parandada tänaseid asenduskodude elamistingimusi, siis teeb see ainult rõõmu,“ ütles Rahuoja. „Uued peremajad aitavad kodutunde tekkimisele kindlasti kaasa.“

Elva asenduskodu uued peremajad on projekteeritud ühekordsetena, rohelisse keskkonda sobituvate funktsionaalsete ja samas hubaste siseplaneeringutega. Üks maja saab koduks kuni kaheksale lapsele. Kokku ehitatakse neli peremaja. Kolimine uutesse kodudesse toimub ajagraafiku järgi jaanuaris 2013.

Kase tänav 27 peremajade valmimist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning Järve tänav 1 peremaja rahastus tuleb Eesti-Šveitsi koostööprogrammist, milles on toetuse osakaal 85% maksumusest. Ehituse peatöövõtu leidmiseks korraldati avatud riigihange, mille võitjaks tuli Eventus Ehitus OÜ.

Sotsiaalministeerium tegi lastesõbralike peremajade ehitamise plaanidega algust juba 2004. aastal. Tänaseks on valminud peremajad Pärsti vallas, Vinnis, Pärnus, Narva-Jõesuus ja Viljandis. Lähiaastatel on Sotsiaalministeeriumil kavas reorganiseerida kõik riigile kuulvad asenduskodud.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed