Riigi Kinnisvara müügitulu kasvas 10 miljoni euroni

„Ettevõtte esimese kolme kuu tulemused vastasid ootustele. Mullusega võrreldes väiksem I kvartali ärikasum oli peamiselt tingitud ministeeriumite vara ülevõtmisest,“ märkis Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Saarniidu sõnul oli lisandunud objektide kasumlikkus madalam, kui ettevõtte portfellis olevatel objektidel ning riigi suunise kohaselt on riigiasutuste üürikulud ehk ettevõtte üüritulud järgmiseks kaheks aastaks külmutatud. „Peale seda toimub ületulnud vara osas järk-järguline üleminek turupõhisele üürile,“ lisas Saarniit.

Ettevõtte 2012. aasta esimese 3 kuu müügitulu oli 9,96 miljonit eurot, mis on võrreldes möödunud aasta sama perioodiga suurenenud 45,2%. Ärikasum oli 0,61 miljonit eurot, mis on vähenenud 70,3 %.

„Kindlasti tuleb RKASi tegevuse juures arvestada asjaoluga, et ettevõtte tulud jagunevad ühtlaselt aasta peale ära, kuid kulud on sesoonsed. Esimese kvartali puhaskahjum kaetakse teises kvartalis toimuva mittevajaliku vara müügist ja järgmised kvartalid ning aasta kokku on kavas lõpetada mõõduka kasumiga,“ ütles Saarniit.

2012. aasta kolme kuu puhaskahjum kokku oli 0,31 miljonit eurot. Kahjum on seotud peamiselt varade ülevõtmisega.

Esimeses kvartalis müüs ettevõte mittevajalikku vara 1,05 miljoni euro väärtuses. Kokku müüdi varudest 27 kinnistut.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed