Jõhvis avati uus politsei- ja päästeameti ühishoone

Uus hoone valmis keerulisel ajal, kui majanduses ja ehituses toimusid suured kõikumised. Hoone ehitamisel võeti aluseks rangemad nõuded, võrreldes kehtivate nõuetega.

„Hoone projekteerimisel ja ehitamisel lähtuti RKASi juhendmaterjalist „Tehnilised nõuded kooli- ja büroohoonetele“, millega soovisime tagada maksimaalse energiatõhususe ja parima töökeskkonna. Kuigi hoone projekt koostati ajal, mil energiaküsimused ei olnud nii aktuaalsed kui täna, võeti aluseks juhendmaterjal, mille mitmed nõuded olid rangemad võrreldes kehtivates õigusaktides kehtestatud miinimumnõuetega,“ tõi välja Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam.

Hoone ehitamisel oli keeruline püsida ajagraafikus. „Ehitustegevus jäi aga toonase turu kontekstis keerulisse perioodi ja peatöövõtjal oli seetõttu raskusi ajagraafikus püsimisega. Samuti tegime kliendile vastu tulles töö käigus projektis mitmetest mahukaid muudatusi, mis avaldas mõju algselt kavandatud valmimistähtajale,“ märkis Udam. Siiski Udami sõnul koostöö ehitajaga laabus.

Uue maja projekteerimisel võeti arvesse kõiki politsei- ja päästetöö eripärasid ning püüti luua võimalikult head töötingimused ilma liigsete kompromissideta. „Vana maja renoveerides tuleb ikka üht-teist ümber kohandada, mis võib lõppkokkuvõttes kujuneda kulukaks ja ebamugavaks. Uue majaga seda muret pole, kõik on tehtud selles töötajate vajadusi arvestades,“ sõnas Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Ühishoone arhitekt on Ott Ojamaa ning projekteerija AS Amhold. Valmis ehitasid Elinord Ehitus OÜ ja Facio Ehituse AS. Hoone ehitusmaksumuseks kujunes ligi 5 miljonit eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed