Arco alustab Tivoli arenduse ehitamisega

Arco Vara sõlmis 20. mail ehituslepingu Nordecon AS-iga Kadriorus endise lõbustuspargi krundile kerkiva elamurajooni projekteerimis-ehitustööde teostamiseks.

„Tõeliselt meeldiv on teavitada nii suurest ehituslepingust. Säärases mahus tellimused annavad ehitajale pikaks ajaks tööd ning teisalt kinnitavad arendajate valmisolekut suurprojektidega tegeleda – mõlemad on igal juhul positiivsed sõnumid pärast vahepealset madalseisu ehitussektoris,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Nordeconi jaoks on tegemist juba teise märkimisväärse erasektorist pärit tellimusega, mis on sel kuul lepinguks vormistatud. Ma usun, et viimati meie portfelli lisandunud Kentmanni tänava ärihoone ning Tivoli arendus ei jää viimasteks uuteks eratellijate objektideks lähitulevikus.“

Arhitekt Hanno Grossschmidti sõnul on piirkonna arendamisel lähtutud ümbruskonnast. „Kuigi ehitusmaht on suur on püütud kortermajad jagada väiksemateks linnavilladeks, mis sobib Kadrioru õhkkonnaga. Majadel on palju terasse ning rõdusid, kust on ilus vaade nii pargile, linnale kui ka merele,“ lisas Grossshmidt.

Arco Vara AS juhatuse liikme Lembit Tampere sõnul "on heameel tõdeda, et peale pikaajalist ettevalmistust on saamas tõeks Kadrioru piirkonna suurarendus“ ja lisas: „oleme kindlad, et valmis majad saavad Kadrioru Pargi väärilised ja leiavad poolehoiu ka meie ostjate seas."

Kadrioru servale, Kiikri ja Tuukri tänavate vahelisel alal asuvale krundile ehitatakse kuus viiekorruselist maja  kokku 146 korteriga. Hoonete suletud brutopind on kokku  15 000 m2. Tööde kestuseks koos projekteerimisega on plaanitud 22 kuud. Majade arhitektuurse osa autoriks on arhitekt Hanno Grossschmidt.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed