Merko: Ehitusettevõtjad on avaliku sektori surve all

Lähitulevikus mängib ehitusturul suurt rolli avaliku sektori Euroopa Liidu (EL) rahastatud projektid, mis kätkeb kõrgeid tellijapoolseid nõudmisi ning esitab suure väljakutse rahavoogude juhtimisel.

Merko toob esile, et avaliku sektori, sealhulgas EL-i poolt rahastatud projektidest seavad ehitusettevõtjaid suure surve alla nõudmised garantiidele ka maksetähtajad. „Osadel ehitusettevõtetel võib tekkida raskusi piisavate garantiide hankimisega tulenevalt tagatiste puudumisest. Samuti on sagedased näited, kus tellijad tühistavad hankekonkursse, kuna esitatud pakkumised ei mahu varasemalt koostatud eelarve piiridesse ning projektide rahastamiseks eraldatud vahendid on ebapiisavad,“ märgib Merko oma kvartali kokkuvõttes.

Kuigi on märgata aktiivsuse tõusu ärikinnisvara arendusprojektide osas, siis eelduslike lepinguteni siiski Merko hinnangul sel aastal ilmselt ei jõuta.

Külmutatud korteriarendusprojektide osas näeb Merko nende osas positiivset muutust. Merko hinnangul on muutunud klientide ootused korterite osas. Üha enam pööratakse tähelepanu ehituskvaliteedile ja olulist rolli mängib ka infrastruktuuri olemasolu piirkonnas. Enim on probleeme korteri finantseerimise osas pankade poolt Balti riikides Lätis.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed