Kõre: kvoodiraha lõpp lööb valusalt väiksemaid ettevõtjaid

Riigi Kinnisvara CO2 projektidirektori Andrus Kõre sõnul lõi kvootide müügi eest renoveeritavate objektide töömahu suurenemine võimalusi väikeste ehitusfirmade tekkeks maakondades.

Äripäeva ja Advokaadibüroo Glimstedt koostöökonverentsil „Uus keskkonnaõigus – mõjud võimalused ja riskid ettevõtjale“ tõi Kõre esile, et saastkvootide müügi eest kasvas kiiresti töömahtude hulk, mis andis palju võimalusi just maakondades tegutsevatele väikestele ehitusettevõtetele, kes renoveerimistöid teostasid.

Küsimuse, mis saab pärast seda, kui CO2 projektid teostatud saavad, polnud Kõre positiivne. „Kindlasti toob kvoodiraha projektide lõpp suurema ehitusmahtude languse. Suuremat mõju avaldab see just väiksematele ehitusettevõtetele, kes tegutsevad maakondades ja kes tänu kvoodirahast tulenevate renoveerimisprojektidele tööd said.,“ märkis Kõre.

„Ei usu, et see suurematele ehitusettevõtjatele mingit erilist mõju avaldaks,“ lisas Kõre.

"Riigi Kinnisvara tulevikku see ei mõjuta. Pigem on ees oodata suurejoonelisemat laienemist," oli Kõre positiivne, kuid mainis, et täpsematest plaanidest on veel vara rääkida.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed