Riigi Kinnisvara on sõlminud 54 miljoni euro eest CO2 projekti lepinguid

Riigi Kinnisvara AS on renoveerimistööde tellimiseks sõlminud tänavu nelja esimese kuuga lepinguid ligi 54 miljoni euro väärtuses.

RKASi CO2 projektidirektor Andrus Kõre sõnul püsitakse märkimisväärse mahuga investeerimisprojekti juhtimisega täna ajagraafikus. „Kui möödunud aasta planeerisime peamiselt projekteerimistele ja riigihangete ettevalmistamisele, siis tänavu saame keskenduda ehitustegevusele,“ selgitas Kõre.

RKAS on Kyoto protokolli alusel toimuva CO2 heitmekvoodi müügist saadava raha eest on tänaseks renoveerinud energiasäästlikumaks 134 hoonet. Ehitustööd käivad 225 objektil ning 90 hoone soojustamiseks on välja kuulutatud ehitushanked.

CO2 kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO2 hulk.

Heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse energiasäästlikumaks kokku ligi 500 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse üle 146 miljoni euro.

Projekti edenemist saab jälgida reaalajas aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed